0 pozycja - 0,00zł 0

Brzuch jak skała – 46 gifów z ćwiczeniami i kilka rad

Polecam Wam 46 ćwiczeń na mięśnie brzucha, które przewinęły się w moich treningach przez ostatni rok. Oprócz wysiłków, które mają na celu spalanie tkanki tłuszczowej i zdrowej diety są one niezbędne, żeby ukształtować brzuch, wzmocnić go i zobaczyć na swoim ciele najpierw zarys “kaloryfera”, a potem kaloryfer w pełnej okazałości. 
Nie każdy dąży do uzyskania umięśnionego brzucha, ale dzięki systematycznym ćwiczeniom przede wszystkim staje się on bardziej płaski. 
Osobiście bardzo lubię umięśnione brzuchy u kobiet. Sama do tego dążę, ale bez obsesji. Poświęcam na te ćwiczenia jakieś 10-20 minut co drugi dzień. 

Czy ćwiczenia mięśni brzucha można wykonywać codziennie?

Wszystko można, ale czy jest sens? Wykonuj je 5-6 razy w tygodniu, przez 10-20 minut.

Które ćwiczenia nie obciążają pleców?

Jeśli twoje plecy wołają o pomoc po treningach ukierunkowanych na brzuch, unikaj podnoszenia jednocześnie obydwu nóg z podłogi (jak w 6 Weidera).

Jakie ćwiczenia na dolną część brzucha?

Dokładnie to z poprzedniego punktu, czyli podnoszenie obydwu nóg jednocześnie. Co zrobić żeby plecy nie ucierpiały? Ćwiczyć/wzmacniać plecy!

Czy ćwiczenia na mięśnie skośne poszerzą talię?

Ćwiczenia na mięśnie skośne pomogą w uzyskaniu “naturalnego gorsetu”, dlatego nie ma sensu ich odstawiać. W treningu zachowaj odpowiednią równowagę między ćwiczeniami na mięsień prosty i mięśnie skośne. Post na ten temat <klik>.

Jak stworzyć swój własny trening?


  • wybierz 4-8 ćwiczeń (najlepiej tych, których nie lubisz, bo to one są zwykle dla nas większym wyzwaniem)
  • wykonaj każde z nich 10-30 razy
  • cały cykl powtarzaj, aż minie te 10-20 minut, które przeznaczasz na brzuch
Proste?

Jeśli Twój brzuch pali i błaga, żebyś przestała to trening jest odpowiednio intensywny 🙂

    

Komentarze

  • Anonimowy
    opóblokowany 27 lutego 2015 12:59 0Lubi

    Mam ten sam problem tylko korzystan z zupelnie innego zestawu cwiczen. Albo masz krzywy kregoslub lub np jedna noge krotsza. Np czasem jak nosisz plecak na jednym ramieniu lub torbe takze inaczej miesnie pracuja a bedziesz to widziesz dopiero gdy beda odslaniac sie miesnie na Twoim brzuchu inaczej raczej nie rzuca sie to w oczy. Jesli chcesz skorygowac albo wykonuj cwczenia 2:1 na slabsza strone i przytrzymuj sie w powtorzeniach na slabszej stronie z czasem skorygujesz.

Dodaj komentarz