0 pozycja - 0,00zł 0

Jaki jest Twój trener?

Wchodzi na salę dumnie prężąc mięśnie. Jego wspaniałość jest tak ogromna, że nie masz odwagi podejść, a co dopiero zapytać o cokolwiek. Trener. Nadczłowiek. 
Pracowałam w wielu klubach i widziałam niemało różnego rodzaju trenerów/instruktorów. Skłania mnie to do systematycznych przemyśleń, które wywołane są nie tylko zwykłą ludzką skłonnością do analizowania, ale również chęcią doskonalenia się i wyciągania wniosków, które mają ulepszać mnie jako trenera.

Najciekawsze egzemplarze

1. “Powiedz mi kolejny raz jak cudowny jestem” – to możesz wyczytać z jego spojrzenia, które co 20 sekund rzuca sam na siebie kierując swoje oblicze do każdego z luster znajdujących się na sali. Nie interesuje go klient. Możesz połamać sobie nogi, uszkodzić kręgosłup, ale i tak powinieneś być szczęśliwy, że poświęca Ci swój czas. 
2. “Stoper to moje drugie imię” jego cała wiedza ogranicza się do znajomości szeregu ćwiczeń, które dyktuje Ci jednego po drugim odmierzając czas na stoperze, albo lepiej – na komórce. W międzyczasie pogada w kolegą i wszyscy są szczęśliwi. Nie skontroluje Twojej techniki, bo przecież najważniejsze, że się zdyszałaś jak prosie.
3. “Zumba diva” zarzuca włosami patrząc tylko na siebie i nigdy nie może mieć dość. Jej ruchy są tak kocie, że choćbyś starała się ze wszystkich sił to i tak ich nie powtórzysz. Nie wie co to uśmiech, ale wie jak Cię uwieść. Patrzysz na nią, bo cieszy twoje oczy, ale zamiast motywacji otrzymujesz coś odwrotnego.
4. “I tak kupisz kolejny personalny, bo jestem przystojnym dwudziestolatkiem”. Nie oszukujmy się. Chyba wszyscy wiemy, dlaczego wielkie sieciowe siłownie zatrudniają “modeli”, którzy ledwo wyszli z gimnazjum. Nie mam wątpliwość, że doświadczenie zawodowe jest tutaj kwestią drugoplanową.
5. “Mogę Ci pokazać palcem, gdzie jest maszyna o którą pytasz”, ale aby otrzymać więcej informacji idź do działu sprzedaży i wróć z wykupionym treningiem personalnym. 
6. Pan trenero-handlowiec: Trenujesz już od tygodnia?! Czas zakupić odżywki. Bez nich ani rusz. Chcesz mieć taką bagietę jak ja?
7. Spóźnialski: “10 minut to przecież nie tak dużo. I tak poczekacie, bo jestem niezastąpionym profesjonalistą”
8. Troskliwy: “”Dziewczyno po co ćwiczysz z ciężarami? Twoje miejsce jest na aerobiku”. Tacy niestety również są. 
Trochę z przymrużeniem oka, ale ile w tym prawdy 😉 

Jacy są wasi trenerzy, a może sami sobie jesteście trenerami? Znam wiele osób z papierami, które nie mają większego pojęcia o swojej pracy i wiele osób, które nie są po kursach, a wiedzę z zakresu treningów i żywienia mają ogromną. 
Czasem warto zastanowić się czy trener, któremu płacisz zwykle niemałe pieniądze, przykłada się do swojej pracy należycie. Czy traktuje Cię indywidualnie, czy robi “masówkę”…

Komentarze

 • Agata Zając
  opóblokowany 24 sierpnia 2014 17:00 0Lubi

  Świadczy to o jego braku profesjonalizmu, bo trener ma dostosować poziom zajęć do grupy a nie pysznić się swoimi umiejętnościami…

 • Unknown
  opóblokowany 24 sierpnia 2014 18:30 0Lubi

  Tak, on zdecydowanie na mnie nie zarobił, a wręcz to ja "zarobiłam" na znajomości i kontakcie z nim 😉 a w tym samym miejscu pracują jego koledzy, którzy swoich podopiecznych mają przy sobie z pół roku, a efektów to u nich nie widać (no chyba że chudszy portfel) 😉

 • Osknow
  opóblokowany 29 grudnia 2018 11:38 0Lubi

  Od niedawna ćwiczę z Michałem Wrzoskiem i jestem bardzo zadowolony zarówno z jakości treningów, jak i z samego podejścia trenera do tematu. Ma bardzo profesjonalne podejście do wykonywanej przez siebie pracy, choć na pierwszych treningach byłem innego zdania. Treningi były ciężkie, a sam trener wymagający, ale teraz widzę, że przyniosło to rezultat, którego oczekiwałem i jak najbardziej bym mógł polecić treningi z tym panem 🙂

 • marihuanynasiona.com
  opóblokowany 6 grudnia 2019 19:38 0Lubi

  Fajny ten blog i super pomysły!

 • podsluchy24.pl
  opóblokowany 5 stycznia 2020 11:42 0Lubi

  Miło poczytać taki fajny blog 🙂

 • Gregor
  opóblokowany 5 marca 2020 18:49 0Lubi

  Chętnie zaglądam tutaj aby sie dowiedziec czegoś więcej na ten temat

 • artykulysponsorowanyseo.pl
  opóblokowany 22 marca 2020 16:35 0Lubi

  Często tu zaglądam bo wiele przydatnych indormacji!

 • tabletkidlaniego.pl
  opóblokowany 17 lipca 2020 19:20 0Lubi

  Ciekawe inspiracje na tym blogu, pozdrawiam 🙂

 • Filip
  opóblokowany 28 października 2020 21:48 0Lubi

  Super blog do poczytania w wolnej chwili!

 • PressContent
  opóblokowany 14 listopada 2020 18:46 0Lubi

  Ciekawy i inspirujący wpis 🙂

 • Adrian Bugno
  opóblokowany 27 listopada 2020 11:07 0Lubi

  Dawno nie miałem okazji czytać tak ciekawego i rzetelnego artykułu. W 100% popieram każde Twoje słowo. Tak trzymać!

 • Anonimowy
  opóblokowany 8 marca 2021 14:30 0Lubi

  47 yr old Software Engineer III Malissa Terbeck, hailing from Gimli enjoys watching movies like Iron Eagle IV and Skiing. Took a trip to Old Towns of Djenné and drives a Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport. polaczone z

 • Maciek
  opóblokowany 3 kwietnia 2021 13:34 0Lubi

  Haha! Super tekst! 

Dodaj komentarz