0 pozycja - 0,00zł 0

Nie oceniaj po obrazku, czyli jak to jest z tą fitnessową sylwetką

Zawsze mam wielką ochotę podejmować takie tematy, bo nie znoszę mylnych stereotypów, które krążą w moim środowisku, ale z drugiej strony straszni ciężko jest mi przelać na bloga wszystkie myśli, które krążą po mojej głowie. Spróbuję!
Zacznę od tego, że lubimy oceniać innych. Im mniejsze prawdopodobieństwo, że nasza (często wyrażona dosadnymi stwierdzeniami) krytyka dotrze do w tym wypadku posiadaczki danego ciała, tym chętniej wypowiadamy się na jej temat. Oczywiście zdarzają się osoby “odważne na odległość”, które wyrażą spoją okrutną opinię na Twoim blogu, czy fanpage. Cóż. Przecież pokazałaś publicznie fotkę. Deal wit it! Nie o tym będzie post. 
Myślę, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak to jest z tą fitnessową sylwetką, a że lubię przykłady to tak właśnie przedstawię to o czym mowa. 
1. Mam mięśnie, więc na plaży wyglądam bosko. Zdjęcie po treningu pokaże jak ciężko pracowałaś dzisiaj i przez ostatnie miesiące, ale taki efekt napompowanych mięśnie nie utrzymuje się długo. Kilka godzin, dzień bez ćwiczeń i zaznaczone muskuły stapiają się z resztą ciała tworząc piękną jędrność, do której wszytkie dążymy. Nie znam wielu kobiet, którym zależałoby na wyglądzie z pierwszego zdjęcia. Znam natomiast setki, które z zazdrością spojrzałyby na dwójkę i trójkę. To nie są zdjęcia przed i po. Mam nadzieję, że Lauren udowodniła niektórym, że całkiem widoczne mięśnie nie są odrażające, a wręcz przeciwnie. Mogę wyjść tylko na korzyść. 
2. Sophie jest modelką i zawodniczkę fitness. Obserwuję ją namiętnie na instgramie (przy okazji – ma dwóch synów). Pani Guidolin głośno mówi o tym, że utrzymywanie takiej sylwetki jak na pierwszym obrazku nie jest dla kobiet wskazane, choć bardzo nad tym ubolewa. Patrząc na to zdjęcie zdaję sobie sprawę, że jest zrobione w okolicach zawodów, ale czy każdy ma taką świadomość? Dziewczyny! Zrozumcie, że gonienie do takiej sylwetki jest bezcelowe. Bez uszczerbku na zdrowiu nie da się jej utrzymać przez dłuższy czas, a to co dla zawodniczek jest naturalne, czyli zwiększenie wagi ciała i przygotowania do kolejnych okresów startowych, dla Ciebie będzie frustrującym efektem jo-jo. Dla osób, które poczuły obrzydzenie patrząc na tą sylwetkę, wrzucam na pocieszenie foto 2 i 3, czyli jej wygląd przez pozostałą część roku. 

2. Raz babochłop, raz kobieta. Nigdy nie miałam i nigdy nie będę mieć kobiecych kształtów. Taką mam budowę ciała, której bliżej jest do męskiej niż damskiej. Bloger z czasem uczy się jak przyjmować krytykę, która spływa w jego kierunku. Nie raz ktoś stwierdził, że przesadziłam z tym czy z tamtym, nie widząc mnie nigdy w rzeczywistości. Z szczerymi pozdrowieniami przesyłam zapewnienia, że wyglądam całkiem normalnie dopóki nie podniosę sztangi nad głowę i światu nie ukaże się moja przeszeroka obręcz barkowa (tak się urodziłam ;)). Sama śmieję się z siebie, gdy na zajęciach podnoszę gryf, a bary są szersze niż u niejednego faceta, a że potrafię czytać w myślach, to wiem jakie przerażenie pojawia się w głowach kobiet. 
Tak na posumowanie powiem, że zadbane mięśnie mogą wyjąć tylko na korzyść Twojej sylwetce. Nie obawiaj się, że sztanga zmieni Cię w mężczyznę, a skośne brzuszki zabudują talię. Pamiętaj, że ciało nie zmienia się z dnie na dzień i zawsze możesz powiedzieć stop, jeśli efekty nie trafiają do Twojego poczucia estetyki. Nie obrażaj umięśnionych sylwetek, bo to nie jest stan który utrzymuje się przez cały rok, a zaledwie moment. 

Komentarze

 • Agata Zając
  opóblokowany 1 lipca 2014 15:49 0Lubi

  Ja nawet nie zaglądam do kolorowych magazynów z tego właśnie względu o którym piszesz. Mi nigdy klientka tak nie powiedziała, ale czasem można takie rzeczy odczytać po minie 😉

 • Agata Zając
  opóblokowany 1 lipca 2014 15:51 0Lubi

  Ah Ola, bo trochę oszukuję i się ładne ustawiam do zdjęć 😉 Bardzo lubię moje ramiona, ale biodra mogły by być szersze 😉

 • Agata Zając
  opóblokowany 1 lipca 2014 15:54 0Lubi

  Nie lubię gdy ktoś lekceważy inne od ćwiczeń na siłowni aktywności. Często piszę o treningu siłowym, bo jest odpowiedzią na pytania czytelników o konkretne efekty.

 • Agata Zając
  opóblokowany 1 lipca 2014 15:56 0Lubi

  Myślę, że w najbliższych dniach zrobić jakiś przydatny wpis o szpagacie 🙂

 • Agata Zając
  opóblokowany 1 lipca 2014 15:57 0Lubi

  Niestety nie mam aktualnych informacji na ten temat. Myślę, że najbezpieczniej sprawdzić na stronie konkretnej uczelni 🙂

 • Unknown
  opóblokowany 1 lipca 2014 16:00 0Lubi

  Jestem tu nowa!!! Zapraszam do mnie 🙂 http://haydenka.blogspot.com
  http://haydenka.blogspot.com

 • Agata Zając
  opóblokowany 1 lipca 2014 16:00 0Lubi

  Specjalnie dla Ciebie 😉 biodra 89 barki 100

 • Odpowiedzinatrudnepytania.pl
  opóblokowany 4 lipca 2014 20:45 0Lubi

  Dobry trening to samo zdrowie, co również przekłada się na wygląd 🙂

 • Anonimowy
  opóblokowany 27 lipca 2014 12:26 0Lubi

  Jak ja Cię lubię czytać! i fajnie że starasz się innym wytłumaczyć to co ciężko im pojąc 🙂 bardzo lubię tu zaglądać bo poruszasz naprawdę ciekawe tematy! 🙂

 • Anonimowy
  opóblokowany 23 września 2014 15:03 0Lubi

  Super wpis! 🙂

 • gwiezdnypył
  opóblokowany 26 listopada 2015 00:34 0Lubi

  u mnie dysproporcja ramion wynosi równe 20 cm ( 117cm – 97cm) przy wzroście 177,5 wyglądam jak chłop. 🙁

 • Edziu
  opóblokowany 1 listopada 2020 20:19 0Lubi

  Ten wpis odmienił moje życie!

 • Artur
  opóblokowany 29 grudnia 2020 17:35 0Lubi

  ciekawy wpis! postaram się wchodzić tutaj częściej

 • Jasiek
  opóblokowany 3 lutego 2021 19:22 0Lubi

  Ciekawy i interesujący wpis 🙂

 • Maniek
  opóblokowany 5 marca 2021 15:52 0Lubi

  wiele tutaj ciekawych wpisów! polecam

 • sukienki
  opóblokowany 25 kwietnia 2021 16:34 0Lubi

  super wpis

Dodaj komentarz