0 pozycja - 0,00zł 0

Skuteczny sposób na wysmuklenie (nie mylić z odchudzaniem) masywnych ud

Zwykle wygląda to tak, że kobiety “gruszki” i nie tylko, skupiają swoją uwagę na udach i pośladkach, bo przecież każda chce ubrać obcisłe rurki i baleriny bez obciachu. Brzuch łatwo przykryć tuniką, czy dobrze skrojoną koszulą. Gorzej jest z dolnymi partiami ciała (no chyba, że ktoś lubi nosić długie spódnice). Ćwiczymy, ćwiczymy, ćwiczymy. Przysiady, wykroki i inne kombinacje, które trenerzy zachwalają, jako te wysmuklające i odchudzające uda. Prawda jest taka, że ćwiczenia odchudzą, ale nie wysmuklą. Nie wiem czy rozumiecie tą różnicę tak jak ja… Po setkach przysiadów nogi mogą stać się bardziej “potężne”, a przecież nie tego chciałaś, prawda? Chciałaś fajne, zgrabne nóżki, a tu buła nad kolanem! No cóż.  Decyzja nie jest prosta, albo nic ze sobą nie robisz i masz pomarańczową skórkę na całej powierzchni ciała (w porywach skórę starszej pani, zamiast dwudziestolatki), albo trochę większe uda niż to sobie wyobrażałaś. Jest jeszcze opcja trzecia – jesteś chodzącym ideałem ;).
Jedyny znany mi i skuteczny sposób na zniwelowanie tego efektu jest oczywiście stretching, a konkretnie rozciąganie mięśnia czworogłowego uda. Systematyczne i trwające około 15 sekund w kilku seriach, statyczne rozciąganie, przynosi całkiem fajne efekty. Szczególnie dla tych osób, które je pomijały, bo w tym przypadku mięśnie mogą prezentować się zbyt okazale, ze względu na ich nadmierne przykurczenie. 

Jeszcze jedno – odstawienie ćwiczeń. Dwa tygodnie bez treningów i uda maleją! Cóż za paradoks.. Wystarczy mi kilka dni wakacyjnego urlopu, żeby zauważyć, że spodnie stają się luźniejsze. Tak, więc jeśli czeka Cię wielka impreza, w której chcesz pokazać nogi i wyglądać bardziej eterycznie (?), może warto pożegnać się z ostrymi treningami na kilka dni. 
Ja oczywiście lubię się z moimi bułami. Całe szczęście, bo nie ma nic gorszego niż dążyć do niemożliwego (czyt. patyczkowych nóg)
 Ćwiczenia są przedstawione w kolejności od najprostszego do najtrudniejszego

ćwiczenia wysmuklające uda

jak wysmukliłam uda
 Dlaczego lepiej nie odwracać się do nogi zakrocznej? Nie jest to błąd sam w sobie. Po prostu przestajesz rozciągać mięśnie, o które chodzi w tym konkretnym ćwiczeniu. 

Ostatni propozycja jest dla mnie aktualnie wyzwaniem, stąd lekko pokraczna pozycja, ale daje w kość, a raczej w udo 😉

Dajcie znać jak jest u Was z tym rozciąganie i czy widzicie efekty 🙂

Komentarze

 • Unknown
  opóblokowany 1 maja 2016 08:12 0Lubi

  Ja ostatnio stwierdziłam, ze moje nogi są zbyt umięśnione i zaczęłam się rozciągać. Zamiast wysmuklić to jeszcze bardziej się umięśniają. Co ja mam robić? 🙁

 • Kinga
  opóblokowany 21 lipca 2016 12:38 0Lubi

  Mi zawsze jest ciężko uzyskać odpowiednie kąty, ale staram się i pracuje nad tym, bo wiem, że to jest ważne 🙂

 • Jolanta
  opóblokowany 26 lipca 2016 10:51 0Lubi

  Ja zaś wykonuję dosyć klasyczne ćwiczenia na uda (i tym samym pośladki) takie jak te tutaj: http://www.jestemfit.pl/artykuly/trening/%C4%87wiczenia-na-uda-jak-wyszczupli%C4%87-masywne-nogi te co Ty pokazujesz sa bardziej rozciągające i ja je wykonuję, ale już po całym zakończonym treningu 🙂

 • GiGi
  opóblokowany 6 listopada 2016 09:39 0Lubi

  Uwielbiam rozciąganie. Zwłaszcza od kiedy zauważyłam że nie mogę wyprostować w pełni nóg

 • Alicja
  opóblokowany 3 kwietnia 2017 11:40 0Lubi

  Podobno przy ćwiczeniach na te partie ciała dobrze jest zmieniać różne układy treningów. Aby nie pracowały jedne mięśnie a wysmuklały się wszystkie na całym odcinku. Znalazłam taki zestaw http://www.openyouweb.com/trening-na-zgrabne-nogi/ tylko że mi nie do końca odpowiada ze względu na dużo zgięć kręgosłupa, czy są może jeszcze inne ćwiczenia co mniej obciążają plecy?

 • zdrowoiodlotowo
  opóblokowany 24 kwietnia 2017 12:09 0Lubi

  Ile czasu i jak często muszę wykonywać ćwiczenia by przyniosły efekt? 🙂

 • hanka
  opóblokowany 28 czerwca 2017 19:54 0Lubi

  Duże uda już nie są problemem – są ćwiczenia i sposoby na wysmuklenie ud, sprawdźcie same http://lepszytrener.pl/blog-trenera/damski-fitness-jak-zmniejszyc-obwod-ud

 • Nathalie
  opóblokowany 1 kwietnia 2018 20:03 0Lubi

  Z masywnymi udami mam właśnie największy problem…

 • Dziennik Supli
  opóblokowany 16 grudnia 2019 15:12 0Lubi

  Myślę, że również dobre cardio – nie chodzenie po bieżni jak to widzę w wielu przypadkach, a długie systematyczne pływanie na tętnie, które wskazuje tlenowy wysiłek doskonale wpłynie na "wysmuklenie ud". Pozdraiwam. Ciekawy wpis.

 • x-x-x_PL
  opóblokowany 1 marca 2020 12:44 0Lubi

  Hej 🙂 Potrzebujesz schudnąć sporo ? Sama miałam problem, ważyłam o jakieś 30kg za dużo…
  Udało mi się schudnąć około 35 kg … Jak to zrobiłam ? Skorzystałam z tego bloga:

  https://dietalux.wordpress.com/

  Warto zajrzeć, może komuś jeszcze pomoże 🙂

 • Kamil Kosznik
  opóblokowany 17 lipca 2020 12:40 0Lubi

  NUI http://www.nui.sklep.pl – akcesoria, które mogę polecić

 • https://www.apo-discounter.pl/
  opóblokowany 26 listopada 2020 14:09 0Lubi

  super wpis, chętnie poczytam więcej 🙂

Dodaj komentarz