0 pozycja - 0,00zł 0

Lepszy wygląd biustu dzięki ćwiczeniom?

Myślę, że jestem całkiem świadoma tego jaki wpływ mają ćwiczenia na ciało człowieka. Niestety kiedyś jak gąbka chłonęłam to co przeczytałam w “mądrych” gazetach i długo wierzyłam w te wszystkie brednie, diety, kalorie i cudowne ćwiczenia, które odmienią sylwetkę. Nie wiem jak jest teraz, bo bardzo rzadko czytam babskie czasopisma, ale kiedyś na porządku dziennym było wciskanie ludziom kitów. Szczególnie przyjemnie łyka się takie, które obiecują Ci szybkie i spektakularne efekty. 
Jednym z takich tematów jest poprawienie wyglądu biustu dzięki ćwiczeniom lub kosmetykom. Ja widzę sprawę tak: kobiety, których biust jest w niezłej kondycji (za sprawą genetyki, jego budowy, wieku) nie zaprzątają sobie głowy ćwiczeniami, ani jakimiś szczególnymi zabiegami mającymi na celu utrzymanie stanu rzeczy. Natomiast te kobiety, których biust przeszedł karmienie, efekty jo-jo lub jest bardzo obfity i nie wygląda już tak rewelacyjnie jak kiedyś, zaczynają szukać rozwiązania na ten problem. Niestety lepiej zapobiegać niż leczyć i często drastycznie rozciągnięta skóra i więzadła Coopera uniemożliwiają poprawienie wyglądu piersi w naturalny sposób i pozostaje jedynie udać się do chirurga. Taka jest smutna prawda. 
Czy ćwiczenia pomogą?
Jak każde dziecko wie, ćwiczymy mięśnie, a nie skórę czy inne tkanki. Wynika z tego, że niemożliwe jest, aby ćwiczenie miało wpływ na wygląd piersi i w dużej mierze to prawda. Jedyną nadzieją są więzadła Coopera, które przyczepiają się do powięzi mięśnia i podtrzymują biust. Wykonywanie treningów klatki piersiowej wzmocni podstawę tych więzadeł, ale nie wierzyłabym, że systematyczne ćwiczenia powiększą piersi. Tutaj znowu wraca temat przybierania masy mięśniowej. Jeśli nie stosujesz treningu kulturystycznego z odpowiednią dietą, a nawet suplementacją to ciężko rozmawiać o przyroście masy mięśniowej w okolicach klatki piersiowej. Poza tym mięśnie piersiowe są zlokalizowane inaczej niż sama pierś!
Jakie ćwiczenia pomogą?
Pierwsze ćwiczenia jakie przyszło mi do głowy (pamiętam je z tych wszystkich gazet) widzicie na zdjęciu niżej i tak szczerze Wam powiem, że można by je robić do śmierci i nawet trochę dłużej bez większych efektów. Lepiej je robić niż nie robić nic, ale dużo lepsze rezultaty przyniosą ćwiczenia z odrobinę większym obciążeniem. 

Przy wszystkich ćwiczeniach klatki piersiowej należy pamiętać o prostych plecach – bez garbienia się!

Przykładowym obciążeniem, może być guma do ćwiczeń. Jeśli jesteście zainteresowane ćwiczeniami z gumą dajcie znać 🙂

Trzy najpopularniejsze i najbardziej skuteczne ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej

1. Pompki i jej modyfikacje

 2. Wyciskanie


3. Rozpiętki
3-4 serie każdego ćwiczenia (12- 15 powtórzeń) z odpowiednim obciążeniem oczywiście
Zawsze mówi się, że solidy trening to postawa. W kwestii biustu jest nieco inaczej. Warto zwrócić uwagę na dietę, nawilżanie skóry oraz pozbycie się niektórych złych nawyków, jak spanie na brzuchu (o ile się da). Gorące kąpiele zamienić na polewanie się chłodną wodą i oczywiście dobry biustonosz. Zarówno ten do ćwiczeń jak i do noszenia na co dzień, bo to właśnie on daje szanse więzadłom Coopera na utrzymanie swojej elastyczności – “dłuższe życie”, czyli odpowiednie podtrzymywanie piersi. 


Jak się mają Wasze biusty? 😉

Komentarze

 • Anonimowy
  opóblokowany 10 stycznia 2016 23:38 0Lubi

  A czy są ćwiczenia na duży biust?
  Mam 160 cm wzrostu i nie całe 50 kg. Świat mnie obdarowal płaskim tylkem ale za to biustem wielkości D. Jestem szczupła. ćwiczę regularnie na każdą partie ciała. Podoba mi się moje wysportowane ciało ale nie piersi.Biustonosz wygląda idealnie. Ale gdy go zdejme biust opada. Wręcz wisi.
  Na biust ćwiczę pół roku cztery razy w tyg czasem trzy. jest jędrniejszy. Ale czy są ćwiczenia na uniesienie biustu. ? Proszę o pomoc. Mała.

 • raczkowska
  opóblokowany 27 stycznia 2019 13:37 0Lubi

  Jest bardzo dużo sposobów na poprawę wyglądu biustu i nie mówimy tutaj o operacji. Są ćwiczenia, które można wykonywać zarówno na siłowni, jak i w domu. Do tego potrzebna jest tylko wola.

 • 16lo.pl
  opóblokowany 26 lipca 2019 14:02 0Lubi

  przyjemnie sie oglada i czyta 🙂

 • Unknown
  opóblokowany 30 marca 2020 20:56 0Lubi

  A polecasz jakieś kosmetyki na biust? Z tym skladem na przykład

 • lumik
  opóblokowany 22 kwietnia 2020 11:21 0Lubi

  Na uniesienie biustu jest tylko chirurgiczny lifting. Przykro mi, ale nie ma cudownych, nieinwazyjnych sposobów podniesienia piersi. Jeśli skóra stała się wiotka, rozciągnięta, nastąpiło obniżenie linii sutków.

Dodaj komentarz